AY KASA POLİMER

54 yıllık geçmişi bulunan Ay-yıldız Şirketler Grubu bünyesinde bulanan AY KASA POLİMER AMBALAJ VE TAŞIMA SİSTEMLERİ SAN. TİC. AŞ. en üst kalitede katlanabilir plastik kasa imalatı yapmak üzere Mayıs 2006 tarihinde kurulmuştur.

Gebze’de bulunan fabrikamız son teknoloji makina ve sistemlere sahip olarak Avrupa standartlarına uygun üretim yapmaktadır. Fabrikamızda sadece Gıda (ISO 9001 / ISO 14001 / OHSAS 18001 / ISO 22000) FDA ve BGA standartlarına uygun polimerler kullanılmaktadır.

AY KASA POLİMER üretim süreçlerinde kullandığı malzemeler ve geri dönüştürme kabiliyeti ile çevre dostu bir üretim tesisidir. Fabrikada üretilen her ürün geri dönüşüm (recycling) özelliğine sahiptir.

AY KASA POLİMER olarak hedefimiz Türkiye’de tek kullanımlık kasalardan, tekrar kullanılabilir sağlıklı kasa kullanıma geçişte öncü olarak üreticilerin kasa maliyetlerini, sevkiyat ve depolama giderlerini düşürmek, bunun yanında nihai gıda tüketicisinin sağlıksız kasalarda taşınan ve depolanan ürünleri tüketmesini engellemektir.

AY KASA POLİMER olarak global hedefimiz dünyanın birçok ülkesinde gıda sevkiyatlarında standart haline gelmiş olan gıda güvenliğine uygun katlanabilir kasa üretim ve tedariğinde en üst kalite segmentinde pazar lideri olmaktır.